• İndirme Sistemi Devreye Girmiştir. Hızlı Tek Parça Üzerinden Filmleri İndirebilirsiniz. Aktif Değilse Yorum Olarak Bildiriniz.

Sorun Bildir

Ayhan Hanım (2014)


FİLM ÖZETİ

Ayhan Hanım filminin konusu, Sevgi dolu bir anne olan Ayhan Hanım, emekli bir subayla evlidir. Hayatta en çok yapmak istediği şey de gözü gibi bakıp büyüttüğü çocuklarının mutlu yuvalar kurmasıdır. Ancak o dönem Türkiye, yakın tarihinin en zor zamanlarını yaşamaktadır. Oğullarının güvenliğinin tehlikede olduğu bu dönemde Ayhan Hanım, ileride hafızalarda travmatik bir yer edinecek olaylardan çocuklarını korumak için elinden geleni yapmaya çalışır. Ancak bu o kadar da kolay değildir.1990'lı yıllardan başladığımız, politikadan uzak bir anlayışa sahip olan Ayhan Hanım'ın hikayesinde yavaş yavaş geriye giderek Türkiye'nin karışıklıklarla çalkalandığı kanlı 1970'li yılların sonuna doğru bir yolculuğa çıkıyoruz.Yönetmen Levent Semerci'nin annesinin yaşamından bir kesit sunarak anlattığı film, otobiyografik öğeler içermenin yanı sıra, yönetmenin ailesi gibi Kanlı 1 Mayıs'ın tanığı olan pek çok kişinin o dönemde yaşadıklarını bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

Loading...

FİLM HAKKINDA

DEVAM FİLMLERİ

FİLM YORUMLARI

ZİYARETÇİ
FEYYAZ
11 Ekim 2018 Saat 17:33

berbat….

Cevapla
ZİYARETÇİ
ferit mert
20 Ekim 2015 Saat 20:07

laa fragmana bile dayanamadım yazık size emege yazık paraya yazık bizede yazık be yuh

Cevapla
ZİYARETÇİ
Anonim
20 Ekim 2015 Saat 17:44

bu nasıl film lan? çok mu uğraştınız bunu çekmek için. yazıklar olsun. kesin kültür bakanlığından da destek almıştır. aldıysa benim cebimden çıkan vergi buna haram olsun.

Cevapla