• John Wick 3: Parabellum Filmi Telif Dolayısıyla Kaldırılmıştır.

Sorun Bildir

Malcolm X (1992) 1080p Türkçe Altyazılı izle

Loading...

FİLM ÖZETİ

Malcolm X filminin konusu, En sevdiğim ve etkilendiğim 5 filmden birisi olan ve hayat hikayesinden oldukça etkilendiğim şehit Malcolm X'in hikayesi. Amerikan tarihinin en önemli insan hakları savunucularından olan siyahi lider Malcolm X’in bataklıktan şehitliğe uzanan müthiş hikayesi Spike Lee’nin müthiş bakış açısıyla beyazperdede. Malcolm X'i canlandıran Denzel Washington’un müthiş oyunculuğu o kadar müthiş ki film sıradan bir biyografi olmaktan çıkıp bir şahasere dönüşmüş. Filmde Malcolm X’in çocukluk, gençlik ve islamla tanıştığı yıllar olmak üzere bölünerek anlatılmış. Babası Ku Klux Klan tarafından öldürülen Malcolm o zamanki dönemde bir çok zenci gibi çok zor bir çocukluk geçirir. Bunun sonucunda hayat onu hırsızlığa ve hapishaneye kadar sürükler. Hapise girdiğinde İslamla tanışır ve burada kendini bulur. Girdiği cemaatte kısa süre sonra yükselmeye başlar. Hapisten çıkınca Malcolm, adeta bir mesih işlevi yüklenir ve kendilerini birer suçlu yapan toplumsal adaletsizliğe başkaldırır. Film, MAlcolm'un hayatını o kadar güzel ele almış ki izleyince Denizel Washington'u Malcolm X'in ta kendisi sanıyorsunuz. Irkçılığın karanlık yüzünü görüp İslamla şereflenen ve kendilerini müslüman gören milliyetçilerin söylemlerinden uzaklaşıp Mekke'de gerçek İslamı bulan Little X'in hayat hikayesi insanın yüreğini derinden etkiliyor adeta. Malcolm X (1992) Kimse sana özgürlük vermez.. Kimse sana eşitlik adalet ve başka hiçbir şeyi vermez.. Eğer gerçekten adamsan, kendin alırsın! 2 Oscar Adaylığı, 18 ödül ve 7 adaylık Malcolm X filmini Türkçe altyazılı olarak hd kalitede izle. Malcolm X filmini Tek parça Full HD izleyin. Malcolm X Full Film izlesinde. Filmi izledikten sonra yorumlarınızı belirterek diğer izleyicilere görüşlerinizi belirtebilirsiniz. Malcolm X filmini izlerken herhangi bir sorun yaşarsanız alttaki yorum bölümünde tavsiyelerinizi, film ile ilgili görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Sizlerin her görüşü bizim için oldukça değerlidir. Malcolm X filmini Türkçe dublajlı veya altyazılı olduğunu film afişinin üzerindeki bildiriden anlayabilirsiniz. Fullfilmizlesin.com İyi Seyirler Diler. Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyiniz..

FİLM HAKKINDA

DEVAM FİLMLERİ

FİLM YORUMLARI

ZİYARETÇİ
nisa
25 Aralık 2017 Saat 05:38

tek kelimeyle mukemmel bir film ???

Cevapla
ZİYARETÇİ
erdinc
24 Temmuz 2017 Saat 18:14

guzel bir film herkeze tavsiye ederim izleyin

Cevapla
ZİYARETÇİ
asım
31 Mayıs 2017 Saat 15:04

inanılmaz güzel bir film

Cevapla
ZİYARETÇİ
Anonim
23 Mart 2017 Saat 21:28

Mükemmel…

Cevapla
ZİYARETÇİ
Ahmet
4 Kasım 2016 Saat 00:58

En sevdigim 5 filmden demissin diger filmler hangileri

Cevapla
ZİYARETÇİ
jacy
8 Eylül 2016 Saat 19:58

arkadaşım filim nasıl onu söyleyin fazla uçmanıza gerek yok..

Cevapla
  YÖNETİCİ
  admin
  8 Eylül 2016 Saat 20:37

  İzleyebileceğin en iyi filmlerden birisi

  Cevapla
ZİYARETÇİ
EMİRHAN
8 Mart 2016 Saat 00:23

Allah için “he” demek çok büğük bir hata kasıtlı gibi olmuş. normalde içerik ve ko nuyönünden saglam bir film olmasına rahmen Allah a sıfatta bulunmak hadsizlik olmus.

Cevapla
  ZİYARETÇİ
  imamhatipli
  21 Mayıs 2016 Saat 16:27

  arapçada da dişilik ve erkeklik ayrımı vardır ve Allah için huve zamiri (erkeklik) kullanılmıştır. ingilizcede de bu ayrım vardır ve çeviri yapılırken anlam olarak birbirini tutmasada he zamiri kullanılmış bu arada daha filmi izlemedim:)

  Cevapla
ZİYARETÇİ
binek şaban
29 Şubat 2016 Saat 12:51

Allah’tan “he” yani erkek olarak bahsedilmesi çok rahatsız edici olmuş

Cevapla
  ZİYARETÇİ
  Sahi
  9 Eylül 2016 Saat 00:55

  He deyil Onlar HERR DER TERCÜME DE HEP BÖYLE HATA OLUYOR

  Cevapla