Sorun Bildir

Ruhlar Bölgesi Bölüm 2 – Insidious: Chapter 2 (2013) Türkçe Dublaj izle


Loading...

FİLM ÖZETİ

Ruhlar Bölgesi Bölüm 2 - Insidious: Chapter 2 korku ve gerilim filmi sevenler için güzel bir filmdir. İmdb puanı 6.7 olan film 2010 yılında çekilmiş olan Ruhlar Bölgesi filminin devamı niteliğindedir. Film en başarılı korku serilerinden birisidir.

“İlk filmde başladığımız hikayeyi anlatmaya devam etme fırsatı bulduğumuz için müthiş heyecanlıyız. Birinci filmde yarattığımız karakterleri seviyorum; aynı oyuncu kadrosu ve yapım ekibiyle yeniden birlikte çalışmak da harika. Eve döndüğünüzde ailenizin sizi karşılaması gibi. Ama korkutucu bir yanı da var çünkü ilk filmin başarısı hepimizi hazırlıksız yakalamıştı” diyor ilk kez bir devam filmi yöneten Wan.

Whannell ise şunları ekliyor: “Bir korku filmi için mükemmel bir fikir. ‘Niye kimse astral seyahati kullanmadı?’ diye sorup durduk. Bu bizi gerçekten heyecanlandıran bir şeydi -yani, daha önce kullanılmadığını düşündüğümüz bir fikir ya da konsept olması. Astral seyahati başka hiçbir filmde görmemiştik.” Wan ve Whannell daha aşina bir diğer konsepti, zamanda yolculuğu da kullandılar ki, bu, korku türünde ender görülen bir temaydı. Film Lambert ailesinin peşindeki kötülüğün kökeninde yatan sinsi olayları açığa çıkarmak için 25 yıl geriye gidiyor ve hem ilk filmin çözümlenmemiş gizemlerini aydınlatıyor, hem de Öte olarak bilinen karanlık ölüler diyarının içine giriyor. “İlk film böylesine stilize ve fantastik bir dünya olduğu için, zamanda yolculuk yaklaşımı ikinci film için gerçekten de biçilmiş kaftandı” diyor Wan.

Yönetmen James Wan ve senarist Leigh Whannell (“Saw”, “Insidious”) imzalı sarsıcı korku gerilim “Insidious: Chapter 2/Ruhlar Bölgesi: Bölüm 2”de, hayaletlerin musallat olduğu bir aile, kendilerini tehlikeli bir şekilde ruhlar dünyasına bağlayan, dehşet verici bir sırrı açığa çıkarma mücadelesi veriyor.

Tekrar bir araya gelen Lambert ailesi, büyükannenin evinde kalmaktadır. Tam ruhlardan kurtulduklarını düşündükleri anda, bebek telsizindeki fısıltılar, beyaz elbiseli bir kadın görüntüsü ve koridordan gelen sesler gibi garip olaylar vuku bulmaya başlar. Lanetli Lambert ailesi, ruhlar dünyası ile tehlikeli bir bağlantıya geçmelerine sebebiyet veren çocukluk sırlarını açığa çıkarmak için ne gerekiyorsa yapmak üzere harekete geçer.

FİLM HAKKINDA

DEVAM FİLMLERİ

FİLM YORUMLARI

ZİYARETÇİ
Kenan
18 Ocak 2018 Saat 15:48

efsane

Cevapla
ZİYARETÇİ
Barış
19 Mart 2017 Saat 07:04

Çok Güzel 8 numara

Cevapla
ZİYARETÇİ
Ji Hae Soo
9 Mart 2017 Saat 16:30

izlediğim en güzel film izlemeyen çok şey kaybeder hiç bir şey izlemeyin bunu izleyin…

Cevapla
ZİYARETÇİ
Cynic
10 Ocak 2017 Saat 21:29

İlki harbi güzeldi umarım daha iyidir izleyelim

Cevapla
ZİYARETÇİ
namik
9 Aralık 2016 Saat 22:00

helal be hayatimda izledigim en iyi korku filmi biraz karisik oldu ama mutlu sonla bitmesi efsane oldu tesekurler

Cevapla